Yangın Tüpü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yangın tüpleri geçmişten bugüne dek en çok tercih edilen yangın söndürme tüpleridir. Yüksek kalite standartlarına sahip olması sebebiyle en zorlu alevleri dahi dakikalar içerisinde söndürebiliyorlar. Bu nedenle yangın tüpü firmaları tarafından tavsiye ediliyor. Fakat yangın tüpü seçerken dikkat edilecekler önemlidir. Çünkü piyasada satışa sunulan her yangın tüpleri kaliteli değildir. Kalitesi düşük olan yangın tüplerinden istediğiniz performansı almanız söz konusu değildir. Bu türden tüpler düşük performans sunar. Bu bağlamda yangınları erkenden söndürmesi oldukça güçtür. Bu da can ve mal kaybına dahi yol açabilir.

yangin tupu
yangin tupu

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yangın Tüpü

Yangın tüpleri adından anlaşılacağı üzere direk olarak ortamdaki yangının profesyonel anlamda söndürülmesi için geliştirilmiştir. Bu kapsamda kırmızı yangın tüpü son derece güvenilir alev söndürme sistemleridir. Yangın tüpleri standart olarak 3, 6, 9 ve 12 kg üzerinden imal ediliyor. Bu nedenle yangın tüpleri toplamda 3 farklı boyutlar üzerinden satışa sunuluyor. Söz konusu alev söndürme tüpleri birçok avantajlar sunar. Özenle kullanılması durumunda kalitesini çok uzun dönemler boyu sürdürebilir. Bu bağlamda yangın tüpleri daima müşteri memnuniyeti sağlar.

Yangın Tüpü Fiyatları

Yangın tüpleri fiyatları ise geçmiş yıllara oranla bugün daha indirimli olarak sunulur. Bu kapsamda yangın tüpleri satın alırken mutlaka tüplerin satış fiyatlarına göz atmalısınız. Sektördeki kaliteli yangın tüpü fiyatları firmalarından yangın tüplerini daha düşük fiyattan satın alabilirsiniz. Böylece ekonomik anlamda kendinizi daha avantajlı hissedebilirsiniz. Kalitesiz firmalarda ise yangın tüpleri daha yüksek fiyatlar üzerinden satışa sunuluyor. Bu durum sizlerin doğal olarak ekonomik anlamda dezavantajlı kalmasına neden olacaktır.

Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yangın tüpleri seçerken dikkat edilmesi gereken birinci püf nokta tüpün yüksek kaliteye sahip olmasıdır. Yangın tüplerinin kaliteli olması tüplerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Yangın tüpleri seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci önemli püf noktaysa tüpün fiyat tarifeleridir. Yukarıda vurguladığımız gibi yangın tüpü satın alanlar fiyatların son derece uygun olduğunu dile getirmiştir. Yangın tüpleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında tüpün ikinci el olmamasıdır. Yani yangın tüpünün henüz hiç kullanılmamış sıfır olmasıdır. Çünkü ikinci elden satın alınan yangın tüplerinden yüksek performans beklenmesi söz konusudur. Yangın tüpleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında tüpün boyutlarıdır. Bu kapsamda müşteriler hangi boyuttan bir yangın tüpüne sahip olmak istediğini önceden kesin bir şekilde ifade etmesi gerekir.

Önerilen İçerik :   Deprem Bölgesinde Bir Proje Rıza Kandemir ve Ral Yatırım Holding'den

Yangın Tüpü Kullanım Alanları

Yangın çıkma olasılığı olan tüm mekanlarda yangın tüpü kullanılmaktadır. Her mekanın yönetmeliğinde yangın tüpü kullanımının zorunluluğu belirtilmektedir. Kullanım alanlarından bazıları;

 • İnşaat
 • Okullar
 • Eğlence Merkezleri
 • Binalar
 • İş Yerleri
 • Fabrikalar
 • Restoranlar

Garantili Yangın Tüpü

Yangın tüpünün garanti kapsamında satın alınması müşteri memnuniyeti açısından son derece önemlidir. Bugün sektördeki birçok yangın tüpü satış firmalarının tercih edilmemesinin nedenlerinden biri yangın tüplerini garantili olarak satışa sunmamasıdır. Bu durum müşterilerin garantili yangın tüpü firmasına yönelmesini sağlıyor.

Yangın tüplerinin garantili olarak satın alınması daima firmaların sektörlerinde prestij elde etmesini sağlar. Böylece yangın tüpleri satış firmalarıyla müşteriler arasında güven köprüsü meydana gelecektir. Garantili yangın tüpleri satışları sadece kurumsal kimlikli yangın tüpleri satış firmasında söz konusudur. Ardan yangın söndürme sistemleri firmasının yılların bilgi birikimlerine sahip olması ve tüm sertifikalarını almış olması %100 garantili bir şekilde yangın tüpleri satmasını sağlar. Yangın tüpü satışı ve yangın tüpü dolumu için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir