Villa Satın Almak Doğru Bir Yatırım mı?

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin gündeminde bugünlerde villalar bulunuyor. Son yıllarda apartman daireleri yerine villa seçeneklerine yönelenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Konut yatırımı yapanların dikkatinden kaçmayan bu durum, villaya yatırım yapma konusunu daha fazla gündeme taşıyor. Peki, villa satın almak doğru bir yatırım olur mu?

Villa Satın Almak Doğru Bir Yatırım mı
Villa Satın Almak Doğru Bir Yatırım mı

Bu sorunun yanıtı için öncelikle arz talep dengesine bakmak gerekiyor. Son yıllarda Türkiye’ye yerleşen yabancı sayısının ciddi düzeyde artması ile birlikte villa taleplerinin de hatırı sayılır oranda yükseldiği göze çarpacaktır. Üstelik bu durum sadece belirli lokasyonlar ile sınırlı değil. Ülkemizin kıyı şeridi başta olmak üzere pek çok farklı şehirde ve farklı bölgede villa talepleri yükselmeye devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında villa yatırımı yapmanın hatalı bir tercih olduğu söylenemez.

Bununla birlikte, lüks satılık villa projeleri de büyük bir ilgi görüyor. Artık insanlar daha konforlu ve daha lüks yaşam alanlarını tercih ediyor ve bu noktada da devreye lüks villa seçenekleri giriyor. Tüm bunları bir arada değerlendirdiğinizde bir villa satın almanız halinde kiraya vermenizin ya da belirli bir süre sonrasında elden çıkarmanın çok zor olmayacağı sonucuna varabilirsiniz.

Sadece alım satım işlemi bile orta vadede önemli bir kazanç sağlamaya olanak tanıyor. Lüks villaların kira getirilerinin de az olmadığı biliniyor. Özellikle bir tatil beldesinde inşa edilmiş olan villaların sezonluk, haftalık ya da aylık olarak kiraya verilmesi mümkündür.

Çok sayıda konut sahibi villanın günlük olarak kiraya verilmesini de tercih edebiliyor. Bu durumda kira getirileri çok daha yüksek rakamlara da ulaşabiliyor. Dolayısıyla yatırım amaçlı olarak alınan villanın kiraya verilmesi başlı başına bir gelir kapısına dönüşebiliyor.

Peki, villa satın almak için hangi adrese yönelmeli? Bu sorunun yanıtı da kuşkusuz Baransel Grup oluyor. Uzun yıllardır çok sayıda lüks villa projesini hayata geçiren Baransel Grup, ihtiyaçlara ve beklentilere uygun villa bulmanın en kolay yolu oluyor. Halen yapımı devam eden projeler ya da tamamlanmış projeler için firmanın internet sitesine tıklayabilirsiniz. Site üzerinden projeleri fiyatları ile beraber inceleme şansınız oluyor.

Önerilen İçerik :   Samsun İş Davaları Avukatı: Av. Fatih ÖZDEMİR

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir