Sosyal Medyada Slay Ne Demek?

Slay yabancı kökenli bir kelime olmasıyla dikkat çekerken özellikle sosyal medyada birçok insan tarafından çok sık kullanılır ve bunun oldukça güzel, olumlu olan anlamları vardır.

bayigram
bayigram

Sosyal medyanın ülkemizde ve dünyada yaygınlaşmasının ardından ilgili platform kendi dilini ve iletişim tekniklerini de oluşturmuştur. Normalde farklı anlamlara gelebilecek kelimelerin burada değişik manalarda kullanılmış olduğunu görmekteyiz. İşte bunun en güzel örneği slay kavramıdır. Hakkında tüm merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Sosyal Medyada Slay Ne Anlama Gelir?

Birçok farklı sosyal medya hesabında kullanılan slay kavramı; çok iyi bir şey yapmak, güzel iş çıkarmak, harika bir performans göstermek gibi anlamlara gelir. Bu anlamda çok pozitif bir kavram olduğunu söylemek gerekiyor. Buna ek olarak ilgili kelimenin kullanılması bir tutum ve tarzı da yansıtır. Bunun kullanım alanı ise sosyal medyanın her platformunda söz konusudur. Örneğin Youtube’ta bir videonuz çok izlenirse slay olursunuz. Tabi organik artışa gerek yok; buy youtube watch hours şeklinde izlenme saati satın alırsanız avantaj sağlarsınız.

Sosyal Medyada Slay Kullanımı Nasıldır?

Elbette instagram izlenme satın al olarak bilinen özel işlem sayesinde daha popüler bir hale gelebilir ve hatta fenomen olabilirsiniz. Buna göre slay kelimesinin kullanımına dair hemen şunlar ifade edelim;

  • Bir fiil veya bir sıfat olarak kullanımı son derece yaygındır.
  • Bu elbise ile çok slaysın demek, güzel görünüyorsun ya da bu elbise sana çok yakışmış demektir.
  • Ödevini slayladı gibi bir kavram da karşımıza çıkar. Burada kast edilen şey ise ilgili kişinin ödevini çok iyi bir şekilde ve kurallara uygun olarak yapmasıdır.
  • Cesaretlendirme, övme gibi amaçlar için de kullanılır. Slay kızım denildiğinde hadi, sen yapabilirsin, sen başarabilirsin demektir.
Önerilen İçerik :   Deprem Bölgesinde Bir Proje Rıza Kandemir ve Ral Yatırım Holding'den

Bu açıdan bakıldığında kullanım alanının çok geniş olduğunu görmekteyiz.

 

Slay Kelimesinin Kökeni Nedir?

Slay kelimesinin kökeni merak edilirken tabi ki telegram abone satın al işlemi de yapılabilir. Slay son derece eski bir kelime olarak dikkat çekerken bunun İngilizce olduğunu söylemek gerekiyor. 12.yüzyılda ortaya çıkmasının ardından normalde anlamı öldürmek demektir. Ancak özellikle 20.yüzyıldan itibaren ABD’de yaşayan siyahiler tarafından çok iyi bir iş yapılmasının ardından kullanılmaya başlanmıştır. Yani anlamı değişmiştir. Bazı gruplar tarafından ise bu kelime; kendisine has tarzı var, güçlü, cesur anlamlarında kullanılır.

Sosyal Medyada Slay Akımı Nasıl Başladı?

Hemen instagram yorum satın al işleminin yapılmasının ardından sahibi olduğunuz hesabın daha popüler yani slay bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Slay her ne kadar İnstagram’dan türemese de hesabınızı geliştirmek için satın alma yapabilirsiniz. Bu kelimesinin popüler olması TikTok ile başlamıştır. Bunun nedeni ise ilgili yeri kullanan ve buradan hesap açan kişilerin mevcut kelimeye yukarıda saydığımız anlamları yüklemeleridir. Bunun sonrasında ilgili sözcük çok kısa bir süre içinde adeta bir felsefe haline gelmiştir. Günümüzde halen tercih edilen bir kelime olduğunu söylemekteyiz. Bu da değişen kültürün bir yansımasıdır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir