Power Asphalt – Asfalt Plenti ve Ekipmanları

Asfalt plenti, sıcak karışım asfalt üretmek için özel olarak tasarlanmış tesislerin bütünüdür. Malzemelerin getirilmesi ve uyum içinde çalışmasının sağlanması için ön hazırlık ve üretim aşaması tasarımı yapılır ve asfalt plenti kurulur. 11 farklı parçadan oluşan kurulum sayesinde asfalt üretimi yapılabilmektedir. Üretiminde bitüm, dolgu, agrega, kum kullanılır ve bu sayede istenilen asfalt elde edilir. Tesisatta istenen özellik agreganın ısıtılması ve bu ısıtılan karışıma bitüm ve diğer dolgu malzemelerinin karıştırılmasının sağlanmasıdır. Farklı oranlarda karıştırılarak istenilen kalitede asfalt üretimi sağlanabilmektedir. Farklı tiplerde üretilebilen asfalt plentleri kapasite ve kalite olarak birbirinden farklılık göstermektedir.

asphalt plant mobile 1
asphalt plant mobile 1

Asfalt plent üreticisi olan Power Asphalt çeşitli sınıflandırma standartları olsa da Sabit Asfalt Plenti, mobil asfalt plenti ve kontinu (sürekli) asfalt plentİ gibi hizmetler vermektedir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Asfalt Plenti Nedir?

Asfalt plenti, inşaat sektöründe çeşitli kullanımlarda kullanılan asfalt karışımını hazırlamak için kullanılan bir dizi iş makinesidir. Asfalt karışımını üretmek için agregalar ve bitüm harmanlanır. Bu karışım daha sonra katkı maddeleri ve mineral dolgularla zenginleştirildikten sonra otoyol, otopark, havaalanı otoyolları ve yol yapımlarında kaplama yapımında uygulanır. Bu da asfalt plenti endüstri için yapı ürünleri üreten ayrılmaz bir parça haline getiriyor.

Sabit Asfalt Plenti

Sabit asfalt plenti, karışımları parti parti üreten ve partiler arasında aralıklı duraklamalar ile karakterize edilen bir ekipman setidir. Agregaların, bitümün ve diğer katkıların dozajlanması için doğru tartım sistemi ile ürünleri yüksek kalitede olmaktadır. Mikser sebebiyle iki karıştırma partisi arasında bir zaman aralığı bulunmaktadır, bu sebeple süreksiz ya da aralıklı tip olarak da bilinmektedir.

Mobil Asfalt Plenti

Mobil asfalt plenti, daha kompakt olacak şekilde tasarlanarak ve otomobil şasisine monte edilerek mobilite performansı artırılmış bir harmanlama veya sürekli asfalt üretim ekipmanıdır. Özellikle mobil asfalt plenti bir yerden başka bir yere sık sık taşınmasını gerektiren küçük veya orta ölçekli yol yapım projelerini gerçekleştirmek için ideal bir tesistir.

Önerilen İçerik :   Deprem Bölgesinde Bir Proje Rıza Kandemir ve Ral Yatırım Holding'den

Asfalt Plent Üreticisi

Asfalt plentlerinden yardımcı ürünlere kadar Power Asphalt, ülkenin önde gelen asfalt plent üreticisi ve inşaat ekipmanı üreticilerindendir. Sıcak karışım santralleri veya beton santralleri hakkında bilgi almak için powerasphalt.com sitesinden firmaya ulaşabilirsiniz. Power Asphalt sabit tip asfalt plenti, kesikli tip mobil asfalt plenti, sürekli tip mobil asfalt plenti üretimi ve birçok farklı plent malzemesinin montajının yanı sıra 7/24 satış sonrası teknik destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir.  https://www.powerasphalt.com/

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir