Mobil Taş Kırma Eleme Yıkama Tesisleri

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mobil taş kırma Eleme Makinası

ihtiyaçlar kapsamında kullanılan madenlerin veya taşların parçalara ayrılması, boyutlandırılması, akabinde lüzumlu olmayan maden parçaları ve yararsız elementlerin ayrıştırılması için temizlenmesi işlemlerinin aynı anda yapıldığı ve sabit bir alana bağlı olmaksızın çalışan makinelerin kullandığı yerlerdir. Bu makinelerimizin yıkama özelliğine de sahip olması önemli bir detaydır. Yıkama özelliği olmayan makinelerde yabancı maddelerden ayrıştırma ve tozlanma önleyici fonksiyonları bulunmaz. Yıkama yerlerinde helezonlar vardır ve bu yerler kullanım alanlarına göre tek ya da çift helezonlu olabilir. Sıkça ihtiyaç duyulan bir madde olan çakıl taşları bu makinelerimiz vasıtasıyla üretilirler. Verimlilik ve kalite standardı elde edilebilmesi bakımından kırılan bu malzemelerin elenmesi ve yıkanması gerekir.

UGURMAKR MKE 1
UGURMAKR MKE 1

Mobil Taş Kırma Eleme Ünitesinde İşlem Sırası

İşlemi kronolojik olarak sıralarsak eğer; ilk önce ham madde sağlanmış bulunan yere kurulan UĞURMAK mobil taş kırma eleme yıkama tesisleri, kaya parçalarını ve minerallerini içine alıp parçalara ayırır. Çok farklı şekilli bıçaklar vasıtasıyla yapılan kırma işlemleri kullanımı sağlanacak kırma aracının arzu edilen mamuller ve hammaddelerin jeolojik yapısına uygun seçim yapılmalıdır. Kırma işleminin ardından en mühim olay, kırılan hammaddenin elenmesidir, başka bir deyişle büyüklüğe göre ayrıştırılmasıdır. Bu ayrım, kullanımda kolaylık ve görsel güzellik bakımından oldukça önem arz eder. Elekleri boyutlara göre tasarlıyoruz.

En tepede en geniş aralığa sahip elek vardır ve büyük parçalar burada muhafaza edilir. Dip tarafa inildikçe elek aralıklarımız küçülür ve bu sayede daha küçük boyutlarda taşların tutulması sağlanır. UĞURMAK Mobil taş kırma eleme yıkama tesisleri son aşamasıysa yıkama aşamasıdır. Kırılmış ve boyutlandırma işlemi yapılmış olan parçaların yıkanması, kazanılan üründeki saflık bakımından oldukça önemlidir. Bu şekilde gereksiz madenler ve ilgisiz parçalar ayrılırlar.

Önerilen İçerik :   Kiriş Nedir, Kiriş Çeşitleri Nelerdir?
UGURMAK MOBIL KIRMA ELEME
UGURMAK MOBIL KIRMA ELEME

Mobil Olmasının Faydaları

Mobil olması, hareket halinde olabilmesi ve sabit bir yere bağlı olmaksızın kullanılabilmesi anlamına geliyor. Taşınmaları genellikle kamyon ya da tırlarladır. Bu şekilde masraflardan ve iş gücünden tasarruf sağlanır. Eskiden 8-10 kişiyle idare edilebilen aletler bir kişiyle kullanılabilme boyutuna taşındı. Tonlarca mamül kısa süre içinde kazanılabilmektedir. Kırılan parçalarsa yol yaparken veya yapıların harç gereksinimlerinin karşılanması işlerinde kullanılırlar.
 

Firma Website: www.ugurmak.com.tr

E-Mail: ugurmak@ugurmak.com.tr

Firma Telefon: 0312 267 41 11

Adres: Türkistan Cad. No:7 Sincan Organize Sanayi Bölgesi / ANKARA

Youtube: Kanalımız: https://www.youtube.com/@UgurmakTr

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir